19 edycja konkursu Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie odbyła się w Łodzi w dniach 28-30 maja 2015.   

W konkursie wystartowało 15 zespołów studentów III roku stacjonarnych studiów I stopnia lub III roku stacjonarnych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w zakresie ekonomii, finansów i zarządzania. Łącznie w konkursie uczestniczyło 68 studentów.

 

Pierwsze miejsce zajęły ex aequo zespoły Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Uczestnicy najlepszych 5 drużyn otrzymali atrakcyjne nagrody finansowe:

Nagrodę I stopnia w wysokości 2.500 zł (dla każdego członka zespołu) otrzymały zespoły dwóch uczelni

Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – Wydział Zarządzania
Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów

Nagrodę III stopnia w wysokości 1.500 zł (dla każdego członka zespołu) otrzymał zespół Uniwersytetu Gdańskiego – Wydział Zarządzania.

Nagrodę IV stopnia w wysokości 1.000 zł (dla każdego członka zespołu) otrzymał zespół Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie – Wydział Zarządzania i Finansów.

Nagrodę V stopnia w wysokości 750 zł (dla każdego członka zespołu) otrzymał zespół Politechniki Warszawskiej – Wydział Zarządzania.

 

Konkurs przebiegał etapami. Pierwszego dnia 15 zespołów opracowywało ofertę zakupu spółki medycznej przez fundusz inwestycyjny i strategię negocjacji. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 5 zespołów, które drugiego dnia konkursu przygotowywały prezentację w imieniu innowacyjnego start-up’u z branży telekomunikacyjnej. Do ostatniego, trzeciego etapu, weszły dwie drużyny, które stanęły do negocjacji – ich poziom, styl i wiedza były tak wysokie i wyrównane, że Jury zdecydowało, iż oba zespoły zasłużyły na zdobycie I miejsca.

Studenci musieli wykazać się umiejętnością selektywnego doboru informacji, zdolnością do analizowania złożonych problemów oraz krytycznego i twórczego myślenia, a także stworzyć zgrany zespół z klarownie zarysowanym podziałem obowiązków.  

Jesteśmy aktywnymi studentami, studiujemy razem, znamy się dobrze, wystartowaliśmy w konkursie żeby się wykazać i coś osiągnąć, sprawdzić swoją wiedzę – mówił Szymon, student Uniwersytetu Gdańskiego. Zadanie, które dziś rozwiązywaliśmy, było ciekawe, podobało nam się. Interesujemy się analizą finansową i case był dla nas interesujący, bo znaczącą rolę odgrywała w nim wycena przedsiębiorstwa. Jesteśmy pełni wiary w siebie.

 

Fundatorem nagród w konkursie była Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, zaś całego konkursu Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Edukacyjna Przdsiębiorczości.

 

Lista zespołów które wzięły udział w konkursie znajduje się TUTAJ.

Jury obradowało w składzie:
Przewodniczący Jury:

prof. zw. dr hab. Jerzy Dietl

Wiceprzewodniczący Jury:

prof. dr hab. Bożena Kołosowska

Członkowie Jury:

dr Jerzy Czarnecki
dr Paweł Jagiełło (ekspert, autor zadań do I i II etapu)
prof. dr hab. Robert Rządca
dr Rafał Stefański (ekspert, autor zadania do III etapu)

Sekretarz Jury:
dr Zofia Sapijaszka

 

Regulamin konkursu

 

Zapraszamy do Galerii zdjęć.