FUNDACJA EDUKACYJNA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI WSPIERA MŁODYCH

Program Stypendiów Pomostowych

Stypendia Pomostowe to stypendia na studia dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości. W ramach programu można uzyskać stypendium od pierwszego roku studiów.

 Polish-American Internship Initiative

Polish-American Internship Initiative to program w ramach którego wyróżniający się w nauce polscy studenci odbywają płatne 2–3 miesięczne wakacyjne staże w renomowanych amerykańskich firmach.

Projektor - Wolontariat studencki

W "Projektorze" kilkuosobowe grupy studentów-wolontariuszy realizują, w lokalnych szkołach, przygotowane przez siebie projekty edukacyjne rozwijające wiedzę i zainteresowania dzieci i młodzieży szkolnej z małych miejscowości.

Fundacja

Od 28 lat wspieramy sektor edukacji. Prowadzimy programy stypendialne. Organizujemy staże, konkursy, konferencje, warsztaty. Pomagamy rozwijać skrzydła. Dajemy szanse rozwoju młodym, ambitnym i zdolnym!

Konferencje studenckie

Na konferencje studenckie "Naukowy Start" zapraszamy wszystkich stypendystów pomostowych i wolontariuszy Projektora - to okazja do podzielenia się zainteresowaniami i wynikami pierwszych badań naukowych, interdyscyplinarna wymiana wiedzy, wzajemna inspiracja i okazja do tworzenia sieci kontaktów.

Previous Next Play Pause

Od trzech lat Projektor proponuje swoim studentom sięganie po marzenia i angażowanie się w programy rozwojowe, których celem jest poszerzanie wiedzy i horyzontów studentów z całego kraju. Do tej pory specjalistyczne szkolenia zakończone autorskimi projektami społecznymi ukończyło 147 osób. Finał ostatniej edycji projektu Liderzy Projektora odbył się w pierwszym tygodniu marca 2019 w Warszawie.

Liderzy PROJEKTORA - to program rozwojowy dla studentów-wolontariuszy, którego celem jest rozwijanie kompetencji liderskich, pomoc studentom w przekształcaniu ich osobistego zaangażowania w realizację działań społecznych w środowisku akademickim i lokalnym.

Podczas szkoleń studenci - wolontariusze poprzez warsztaty, gry, ćwiczenia mogli przetestować i doskonalić swoje umiejętności pracy w zespole, wystąpień publicznych, animowania innych do działań społecznych, promowania inicjatyw i wydarzeń. Po szkoleniach uczestnicy programu "Liderzy PROJEKTORa" zrealizowali autorskie projekty z wykorzystaniem zdobytych umiejętności np. projekt społeczny "Weż nie hejtuj, weź się przytul" lub "Spójrz w gwiazdy, rozszerzaj horyzonty".

 

LiderzyProj tresc

 

Cała relacja z wydarzenia: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/najwazniejsza-jest-spolecznosc-final-programu-rozwojowego-projektor-wolontariat/nsx524q

 

"PROJEKTOR – wolontariat studencki" to ogólnopolski program społeczny, w którym studenci-wolontariusze zamieniają swoją energię i zainteresowania w autorskie projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości (do 20 tys. mieszkańców), inspirują innych do rozwoju, nauki i poszukiwania pasji, a sami zdobywają doświadczenie, kompetencje cenione na rynku pracy oraz certyfikaty.

Założeniem programu jest łączenie dziecięcej radości i studenckiej pasji podczas realizowania projektów edukacyjnych. PROJEKTOR tworzy przestrzeń dla twórczego działania studentów, którzy swoją postawą pokazują, że nauka jest nie tylko pasjonująca, ale stanowi najlepszy pomysł na własną przyszłość. Skutecznie łączy środowisko szkolne i akademickie, umożliwiając wymianę doświadczeń i wzajemną inspirację. Program realizowany jest przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Autorem i Fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.


Więcej zdjęć na:

 

Więcej o programie Projektor: www.projektor.org.pl 

 

 

 • Zdobądź stypendium na I rok studiów!

  Ruszył nabór do Programu Stypendiów Pomostowych. Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne. W roku akademickim 2020/2021 czeka na Was...

  Czytaj więcej >>

 • Ufunduj Dyplom z Marzeń!

  Zapraszamy do współpracy lokalne organizacje pozarządowe i grupy nieformalne - ruszył konkurs „Dyplom z Marzeń” o udział w Programie Stypendiów Pomostowych. Chcesz wspierać zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości oraz zostać Partnerem w...

  Czytaj więcej >>

Jak zdobyć stypendium?

O stypendium na studia możesz starać się ...
 1. Program Stypendiów Pomostowych jest skierowany do maturzystów ze wsi i małych miast ...
 2. Inne stypendia. Stypendia przyznają także różne fundacje, firmy i organizacje, na zasadach ...
 3. Kredyty studenckie, o które mogą się ubiegać studenci uczelni państwowych i niepaństwowych ...