FUNDACJA EDUKACYJNA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI WSPIERA MŁODYCH

Program Stypendiów Pomostowych

Stypendia Pomostowe to stypendia na studia dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości. W ramach programu można uzyskać stypendium od pierwszego roku studiów.

 Polish-American Internship Initiative

Polish-American Internship Initiative to program w ramach którego wyróżniający się w nauce polscy studenci odbywają płatne 2–3 miesięczne wakacyjne staże w renomowanych amerykańskich firmach.

Projektor - Wolontariat studencki

W "Projektorze" kilkuosobowe grupy studentów-wolontariuszy realizują, w lokalnych szkołach, przygotowane przez siebie projekty edukacyjne rozwijające wiedzę i zainteresowania dzieci i młodzieży szkolnej z małych miejscowości.

Fundacja

Od 28 lat wspieramy sektor edukacji. Prowadzimy programy stypendialne. Organizujemy staże, konkursy, konferencje, warsztaty. Pomagamy rozwijać skrzydła. Dajemy szanse rozwoju młodym, ambitnym i zdolnym!

Konferencje studenckie

Na konferencje studenckie "Naukowy Start" zapraszamy wszystkich stypendystów pomostowych i wolontariuszy Projektora - to okazja do podzielenia się zainteresowaniami i wynikami pierwszych badań naukowych, interdyscyplinarna wymiana wiedzy, wzajemna inspiracja i okazja do tworzenia sieci kontaktów.

Previous Next Play Pause

Była to już 19 edycja konkursu, w którym zespoły studentów sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności, mierząc się z praktycznymi problemami występującymi w przedsiębiorstwach oraz stawały do biznesowych negocjacji.

 

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody finansowe - nagrodzeni zostali uczestnicy 5 najlepszych drużyn. 

 • Nagrodę I stopnia, w wysokości 2.500 zł dla każdego członka zespołu, otrzymały zespoły dwóch uczelni:
  Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (Wydział Zarządzania) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów)
 • Nagrodę III stopnia, w wysokości 1.500 zł dla każdego członka zespołu, otrzymał zespół Uniwersytetu Gdańskiego (Wydział Zarządzania)
 • Nagrodę IV stopnia, w wysokości 1.000 zł dla każdego członka zespołu, otrzymał zespół Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (Wydział Zarządzania i Finansów)
 • Nagrodę V stopnia, w wysokości 750 zł dla każdego członka zespołu, otrzymał zespół Politechniki Warszawskiej (Wydział Zarządzania)


Nad przebiegiem konkursu czuwało jury złożone z pracowników naukowych i grona ekspertów. Komisji przewodniczył, jak co roku, prof. zw. dr hab. Jerzy Dietl.

Konkurs zorganizowany został przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości.

Fundatorem nagród w konkursie była Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowym, zaś całego konkursu Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności.

 

Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury złożone z pracowników naukowych i grona ekspertów. Komisji przewodniczył, jak co roku, prof. zw. dr hab. Jerzy Dietl.

Zapraszamy do lektury pełnej relacji z konkursu w dziale Programy / Konkurs / Konkurs PFiZ 2015

 • Inauguracja 18. edycji Stypendiów Pomostowych

  Ponad tysiąc studentów i doktorantów otrzymuje w tym roku akademickim wsparcie finansowe w ramach Programu Stypendiów Pomostowych, w tym ponad sześćset osób – na pierwszy rok studiów. 4 grudnia 2019 roku w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja...

  Czytaj więcej >>

 • Stypendysta pomostowy w Kongresie USA

  Miło na przedstawić relację naszego stypendysty, Przemysława Mroczkowskiego, z odbytego stażu w ramach programu Transatlantic Future Leaders Forum. To już kolejny stypendysta pomostowy, który miał szansę zdobyć cenne doświadczenie zawodowe w...

  Czytaj więcej >>

Jak zdobyć stypendium?

O stypendium na studia możesz starać się ...
 1. Program Stypendiów Pomostowych jest skierowany do maturzystów ze wsi i małych miast ...
 2. Inne stypendia. Stypendia przyznają także różne fundacje, firmy i organizacje, na zasadach ...
 3. Kredyty studenckie, o które mogą się ubiegać studenci uczelni państwowych i niepaństwowych ...