Warsztaty dla stypendystów pomostowych udały się znakomicie! W dniach 3-6 lipca, w Warszawie, 38 stypendystów i stypendystek Programu Stypendiów Pomostowych wzięło udział w warsztatach „Kariera i rynek pracy”.

 

W trakcie czterodniowego spotkania studenci mieli możliwość poznania różnych sposobów kształtowania własnej ścieżki rozwoju. Warsztaty zostały podzielone na 12 bloków tematycznych, w trakcie zajęć poruszane były tematy dotyczące formy i możliwości zatrudnienia, kompetencji cenionych przez pracodawców, rozmów rekrutacyjnych, networkingu, ścieżek rozwoju, rozwijania mocnych stron i talentów, integracji i kreatywności. Stypendyści dostali również praktyczne wskazówki antystresowe i uczyli się jak tworzyć markę osobistą.

Trenerzy przekazali uczestnikom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim dzielili się praktycznymi wskazówkami związanymi z opracowaniem dokumentów aplikacyjnych, przygotowaniem się do rozmowy rekrutacyjnej, budowaniem marki osobistej w oparciu o wykorzystanie mediów społecznościowych, a także sposobami kształtowania sieci kontaktów w życiu prywatnym i zawodowym.

Stypendyści zwrócili uwagę na wartość wynikającą z rozmów z przedstawicielami różnych przedsiębiorstw i organizacji. W trakcie zorganizowanego spotkania „Networking przy kawie” stypendyści rozmawiali z sześcioma ekspertami o kwestiach związanych z rozwojem osobistym, planowaniem ścieżki rozwoju, a także zadaniami wykonywanymi na określonych stanowiskach.

Dzięki zajęciom udało mi się w końcu sprecyzować swoje plany i nabrać pewności siebie podczas rozmów kwalifikacyjnych – tak warsztaty ocenia jeden z uczestników. W trakcie warsztatów nauczyłam się, jak radzić sobie ze stresem, budować sieć kontaktów, myśleć pozytywnie i jak ubrać się na rozmowę rekrutacyjną – dodała kolejna uczestniczka.

W trakcie blisko 30 godzin warsztatów i aktywności dodatkowych młodzi ludzie kształtowali i rozwijali kompetencje kluczowe na rynku pracy. Udział w warsztatach był również niepowtarzalną szansą na poznanie innych stypendystów pomostowych i ciekawe spędzenie czasu.

 

warsztaty26_www
warsztaty1_www
warsztaty2_www
warsztaty4_www
warsztaty5_www
warsztaty6_www
warsztaty7_www
warsztaty8_www
warsztaty9_www
warsztaty10_www
warsztaty11_www
warsztaty12_www
warsztaty13_www
warsztaty15_www
warsztaty16_www
warsztaty17_www
warsztaty18_www
warsztaty19_www
warsztaty20_www
warsztaty22_www
warsztaty23_www
warsztaty24_www
warsztaty25_www
warsztaty27_www

 

Warsztaty zorganizowane zostały przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Wszystkie wydatki związane z dojazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem stypendystów, pokryte zostały ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji BGK. Program warsztatów został opracowany i przeprowadzony przez firmę The New Answer we współpracy z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej..