Studentki i Studenci! Wznawiamy rekrutację i gorąco zapraszamy Was do udziału w nowym projekcie Fundacji: edu-Ratownicy.

Ubiegły rok był wyzwaniem edukacyjnym dla wielu uczniów. Zmiany w trybie nauczania sprawiły, że obecnie wielu uczniów boryka się z trudnościami w nauce - zgłosiło się do nas wiele szkół, których uczniowie potrzebują pomocy w nauce. Dlatego wznawiamy rekrutację do naszego nowego projektu i zapraszamy wszystkich studentów i studentki do udzielenia wsparcia w nauce uczniom szkół podstawowych z małych miejscowości i wsi! 

Jesteś pasjonatem matematyki? A może Twoją mocną stroną jest znajomość angielskiego? Pomóż dzieciom z małych miejscowości w nauce! Zostań edu-Ratownikiem!

Przygotowaliśmy dwie ścieżki, które mają ten sam cel - pomóc dzieciom wyjść na prostą w edukacji:

 

1. EDU-RPG / ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW KLAS V i VI

Metoda: Pełnisz rolę Mistrza Gry, opowiadasz historię i wprowadzasz dzieci do bajkowego świata. W tej historii może się wiele wydarzyć. Dzieci spotykają tajemniczych bohaterów, odkrywają nowe miejsca, a czasami stawiają czoła różnorodnym wyzwaniom. Każde wyzwanie mogą pokonać wykorzystując swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego lub matematyki. Proponowana metoda zajęć wspiera dzieci w nauce, a także sprzyja rozwojowi kompetencji takich jak kooperacja, kreatywność i komunikacja.

PRZYGOTUJEMY CIĘ DO PROWADZENIA ZAJĘĆ

✔️ Szkolenia:

30.11, godz. 18.00 -19.30 - Wprowadzenie do projektu edu-RPG.
01.12, godz. 17.30 - 20.00 - Poprowadź sesję RPG / angielski.
02.12, godz. 17.30 - 20.00- Poprowadź sesję RPG / matematyka.
03.12, godz. 17.30 - 20.00 - Poprowadź sesję RPG / termin dodatkowy.

Otrzymasz od nas scenariusz gry RPG oraz prezentację multimedialną do wykorzystania podczas zajęć online.

 

TWOJE ZADANIE

Zrealizuj zajęcia na podstawie tego samego scenariusza gry dla dwóch grup uczniów. Zajęcia z jedną grupą (5-osobową) trwają 3 godziny dydaktyczne i powinny być rozłożone na 2-3 spotkania online. Dokładne terminy i godziny spotkań z uczniami ustalisz w konsultacji z nauczycielem.

Zajęcia dla dwóch grup uczniów mogą odbywać się w okresie od 06.12.2021 do 04.02.2022 r.

Termin na ewaluację zajęć masz od 04.02 do 11.02.2022 r.

 

CO ZYSKUJESZ?

Pomagasz dzieciom odzyskać wiarę w swoje siły oraz przyczyniasz się do ich rozwoju. A na dodatek, inwestujesz w swój rozwój: rozwijasz swoje kompetencje, poznajesz nową metodę nauki poprzez gry RPG, zdobywasz nowe doświadczenie w pracy z uczniami oraz dostajesz certyfikat.

 

Rekrutacja trwa do 24 listopada. Zgłoś się tutaj!

 

2. EDU-KORKI / ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW KLAS VII i VIII

Metoda: Pełnisz rolę edukatora, który dzieli się z uczniami swoją wiedzą i pomaga im zrozumieć skomplikowane zagadnienia z matematyki lub języka angielskiego. Zajęcia w ramach edu-Korków to nie tylko czas na odrabianie pracy domowej. Twoim celem jest przygotowanie uczniów do egzaminu 8-klasisty i motywowanie ich do pracy nad swoimi wynikami w nauce.

PRZYGOTUJEMY CIĘ DO PROWADZENIA ZAJĘĆ

✔️ Szkolenia:

29.11, godz. 18.00-20.00 - Wprowadzenie do projektu edu-Korki.
30.11 - 05.12 - e-learning, narzędzia ICT przydatne podczas zajęć online dla uczniów.

Otrzymasz również dostęp do repetytorium 8-klasisty z matematyki lub języka angielskiego.

 

TWOJE ZADANIE

Zrealizuj zajęcia dla 5-osobowej grupy uczniów. Zajęcia trwają 9 godzin dydaktycznych i powinny być rozłożone na kilka spotkań online. Dokładne terminy i godziny spotkań z uczniami ustala student w konsultacji z nauczycielem.

Zajęcia dla grupy uczniów mogą odbywać się w okresie od 06.12.2021 do 04.02.2022 r.

Termin na ewaluację zajęć masz od 04.02 do 11.02.2022 r.

 

CO ZYSKUJESZ?

Pomagasz dzieciom odzyskać wiarę w swoje siły oraz przyczyniasz się do ich rozwoju. A na dodatek, inwestujesz w swój rozwój: rozwijasz swoje kompetencje, nabywasz nowe doświadczenie, zyskujesz certyfikat.

 

Rekrutacja trwa do 24 listopada. Zgłoś się tutaj!

 


Kim jesteśmy? Więcej o Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości przeczytasz TUTAJ.


Więcej informacji o naszych programach można znaleźć nawww.stypendia-pomostowe.pl i www.projektor.org.pl